пʼятниця, 30 грудня 2016 р.


У це найчарівніше свято року хочеться побажати 
насамперед здійснення мрій.
Адже в яке інше свято ми так щиро віримо в диво?
Нехай наступний рік буде для вас різним: яскравим і веселим, романтичним
і мрійливим, вдалим і щасливим. Нехай він принесе радість, нові враження,
надії та натхнення, надасть можливість продовжити успішні справи.
Нехай все задумане здійсниться, здоров'я не підведе, а близькі завжди
будуть поруч. Нехай весь наступний рік буде сповнений приємних подій,
радісних зустрічей, нових відкриттів і чудового настрою!

четвер, 29 грудня 2016 р.

ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ВОСЬМОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НА КРАЩУ НАУКОВО-МЕТОДИЧНУ РОЗРОБКУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

15 Грудня 2016


Усього у 2016 р. на конкурс надійшло 53 роботи з 14 областей України. Відповідно до рішення науково-методичної ради Університету менеджменту освіти (протокол № 5 від 24 листопада 2016 р.), на засіданні якої відбулося підведення  підсумків Восьмого всеукраїнського конкурсу на кращу науково-методичну розробку в системі післядипломної  педагогічної  освіти, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» та конкурсне журі висловлюють подяку всім авторам і ректорам (директорам) інститутів (академій) ППО за участь у конкурсі, за вагомий внесок у науково-методичне забезпечення в галузі післядипломної педагогічної освіти, а також вітає переможців та лауреатів конкурсу:

У номінації «Навчально-методичний посібник»:

І місце – Якухно І.І. Теоретико-методичні основи інноваційного розвитку післядипломної педагогічної освіти (Житомирський ОІППО);
ІІ місце – Шевчишена О.В. Розвиток емоційної саморегуляції сучасного педагога (ХмельницькийОІППО);
ІІ місце – Берека В. Є., Буймістер Л. В., Шоробура І. М. Козацько-лицарське виховання в навчальних закладах (Хмельницький ОІППО);
ІІ місце – Зелюк В. В., Білик Н. І.,  Калініченко І. О.,  Резніченко З. В., Сухенко Я. В., Чарченко П. С., Кашицина О. О., Новак О. О.,Устименко Т. А. Педагогічна майстерність: виклики ХХІ століття: портфоліо кафедри педагогічної майстерності. Навчально-методичний комплекс кафедри педагогічної майстерності»  (Полтавський ОІППО);
ІІІ місце – Позднякова Т.Є. Організація проектної діяльності учнів із використанням інформаційно-комунікаційних технологій (Рівненський ОІППО);
ІІІ місце – навчально методичний комплекс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників» (КВНЗ Київської обласної ради «Академія неперервної освіти»).

понеділок, 19 грудня 2016 р.


День Святого Миколая – один з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду.
З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому.
Нехай добрий Святий принесе щастя у ваші сім’ї
й благополуччя рідній Україні.

субота, 17 грудня 2016 р.

Грип чи ГРВІ? Як розрізняти недуги?


        По суті, грип є одним із видів ГРВІ. Однак власне грип переноситься особливо важко, а його наслідки людина відчуває ще довго після одужання. Швидка втома, перепади тиску, запаморочення, відсутність апетиту – ці неприємні симптоми можуть зберігатися ще місяць після одужання! Також грип і ГРВІ часто плутають зі звичайною застудою. Тож давайте розберемося, як відрізнити ці хвороби.
Застуда
        Після хвороби людина вже за тиждень повністю відновлена.
Початок захворювання – поступовий. Температура переважно піднімається не сильно, іноді до 38. Нежить і біль у горлі можуть бути, але незначні. Найчастіше застуда супроводжується кашлем, який швидко минає. Лімфатичні вузли при застуді не збільшуються. Також не виникає проблем з травленням. Якщо вчасно почати лікування – недуга мине за 3 дні.
Грип
        Захворювання дуже різке. Буквально за годину, людину покидають сили, сильно піднімається температура. Висока температура, до 40 градусів, тримається 2-3 дні, потім починає знижуватися. При грипі ниє усе тіло, відчувається біль у м’язах. Болить голова.
      Цікаво: в повітрі вірус грипу живе 2-9 годин, на склі – 10 днів, на тканинах – 10 годин, на паперових вироба – 12 годин, на шкірі людини – 15 хвилин, на пластмасових та металевих предметах – 1-2 дні, в мокроті (якщо вірус грипу був у ній) зберігається 7-14 днів. При цьому ніс при грипі не закладає. Як виняток – люди з хронічними захворюваннями. Горло червоніє, за 2 дні починається кашель, який може перерости у бронхіт. Лімфатичні вузли не збільшуються. Найважче грип переноситься у перші 7-10 днів. Однак наслідки можуть відчуватися до 3 тижнів.
ГРВІ
        Інші ГРВІ починаються поступово. Симптоми проявляються до 2 днів. Температура не піднімається вище 38 градусів. За 2-3 дні вона починає знижуватися. Хворий почувається розбитим, але біль не такий виражений як при грипі. Часто закладає ніс, у хворих підвищується сльозоточивість і вони часто чхають. Горло червоне. А от сухий кашель при ГРВІ спостерігається на самому початку. Можуть збільшуватися лімфатичні вузли. Рідко бувають порушення травної системи. Триває хвороба близько тижня. Після одужання рідко відчувається слабість й інші симптоми характерні для грипу.
Що робити?
        Тепер, коли ми навчилися відрізняти хвороби, розглянемо способи як допомогти собі до приходу лікаря.
  • Варто дотримуватися постільного режиму;
  • Температуру до 38 градусів збивати не варто;
  • Пити багато теплої рідини. Ідеально підійдуть вітамінні чаї з малини, шипшини;
  •  Полоскати горло відварами трав, содою;
  • Їсти продукти з багатим вмістом вітаміну С: чорна смородина, малина, лимон, шипшина, журавлина;
  •  Не варто приймати ліки без рекомендацій медиків. Особливо – це стосується антибіотиків.
Джерело: 24 канал

неділя, 11 грудня 2016 р.

7 основних  стилів навчання.
 До якого належите Ви?


Всі люди - різні і кожен з нас - унікальний, тому не дивно, що різним людям не підходить один і той самий метод навчання, і кожному потрібен індивідуальний підхід.
Останні кілька років різні стилі навчання звичайно зводили до трьох основних категорій: візуальне, кінестетичне і аудіальне. Насправді, ці три стилі теж можна поділити на категорії, отримавши складну систему, що складається з рівнів і підрівнів.
Процес навчання складний, оскільки у кожного є свій унікальний стиль і підхід до сприйняття інформації. Незважаючи на це, цілком можливо віднести себе до одного конкретного стилю навчання з 7 представлених нижче:
Візуальний: Сюди відносяться люди, що воліють використовувати в процесі навчання картинки, зображення, діаграми, кольори і діаграми зв'язків.
Кінестетичний (вчися діючи): До цього стилю належать люди, які вчаться, діючи - малюють схеми, використовують навколишні об'єкти або беруть участь у рольових іграх.
Аудіальний: Цей тип включає людей, які роблять наголос на слухові відчуття, використовують ритм, музику, слухають записи, складають віршики для кращого засвоєння інформації.
Вербальний: Люди, які відносяться до цього стилю навчання, використовують словесні прийоми в письмовій та усній мові, наприклад, роблять конспекти або проговорюють інформацію вголос.
Логічний: Сюди можна віднести тих, хто воліє використовувати логічні прийоми для з'ясування інформації. Такі люди добре розуміють, навіщо їм потрібна та чи інша інформація, і краще бачать у перспективі.
Соціальний: Ті, хто люблять займатися в групах або парами, концентруючись на взаємодії з іншими в процесі навчання, відносяться до цього стилю навчання.
Відокремлений: Люди, які відносяться до цього стилю, люблять вчитися в самостійно, часто займаються самонавчанням.
Насправді, ми можемо відноситися до тієї чи іншої категорії, залежно від того, що саме і за яких умов ми вчимося чи вчимо. Для вивчення деяких предметів краще підходять той чи інший стилі навчання, а іноді краще всього засвоїти інформацію можна за допомогою поєднання стилів. Якщо є можливість, рекомендується застосовувати різні стилі, це корисно не тільки для кращого сприйняття інформації, а й також для збереження залишкових знань.
Визначивши тип, навчання до якого Ви (або Ваш учень) належите, можна зробити навчання ефективнішим та цікавішим, підібравши таке викладення матеріалу та вправи, які будуть максимально корисними, зрозумілими та легкими для запам'ятовування.
Онлайн навчання, яке має на увазі перегляд відео, читання, прослуховування записів, відпрацювання вправ і спілкування на форумах - відмінний спосіб поєднувати різні стилі.
Джерело: http://www.ed-today.ru

четвер, 8 грудня 2016 р.

Профілактика ГРВІ і  грипу.
Найпростіша інструкція
 за Євгеном Комаровським.

Запам'ятайте найголовніше: тактика ваших дій абсолютно не залежить від того, як називається вірус. Це грип сезонний, свинячий, слонячий, пандемічний, взагалі не грип — це не важливо. Важливо лише те, що це вірус, що він передається повітряно-крапельним шляхом і що він вражає органи дихання.

Профілактика:

Якщо ви (ваша дитина) зустрінетеся з вірусом, а у вас немає в крові захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з'являться в одному з двох випадків: або ви перехворієте, або ви зробите щеплення. Зробивши щеплення, ви захистите себе не від вірусів загалом, а тільки від вірусу грипу.
1. Якщо маєте матеріальну можливість зробити щеплення собі (дитині) і змогли дістати вакцину — зробіть, але за умови, що для вакцинації не треба буде сидіти в шмаркатому натовпі в поліклініці. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних цьогоріч варіантів вірусу грипу.
2. Ніяких ліків і «народних засобів» із доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ніяка горілка та ніякі пігулки, які ковтаєте ви або запихаєте в дитину, не здатні захистити ні від респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема. Все, заради чого ви вбиваєтеся в аптеках, усі ці нібито противірусні засоби, нібито стимулятори інтерфероноутворення, стимулятори імунітету і страшенно корисні вітаміни — все це ліки з недоведеною ефективністю, ліки, що задовольняють головну ментальну потребу українця («треба щось робити») і росіянина («надо что-то делать»).
Основна користь усіх цих ліків — психотерапія. Ви вірите — вам допомагає. Я радий за вас, тільки не треба штурмувати аптеки, воно того не варто.
3. Джерело вірусу — людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету — мудро!
4. Маска. Корисна річ, але не панацея. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій людині не потрібна.
5. Руки хворого — джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, — привіт, ГРВІ.
Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки. Керівники! Офіційним наказом уведіть у ввірених вам колективах заборону на рукостискання.
6. Повітря! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.
Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. Тому, якщо вже вийшли погуляти, то не треба показового ходіння в масці вулицями. Краще подихайте на повні легені свіжим повітрям.
Оптимальні параметри повітря в приміщенні — температура близько 20°С, вологість 50-70%. Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря. Наполегливо вимагайте зволоження повітря та провітрювання приміщень у дитячих колективах.
Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі.
7. Стан слизових оболонок! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування так званого місцевого імунітету — захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають — робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворіє при контакті з вірусом із найбільшою вірогідністю. Головний ворог місцевого імунітету — сухе повітря, а також ліки, здатні висушувати слизові оболонки. Оскільки ви не знаєте, які це ліки (а це деякі протиалергічні та майже всі так звані «комбіновані протизастудні засоби»), краще не експериментувати в принципі.
Щодо профілактики це все.

На Рівненщині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ


В Острозі – карантин. 
На межі епідемії ще два райони Рівненщини. Епідеміологічний поріг вже перетнув Острог. В школах міста на тиждень призупинено навчання. Впритул до епідпорогу і кількість хворих в Острозькому та Дубровицькому районах – 98,8% та 93,8%.
Стійкішими до гострої респіраторної вірусної інфекції виявились на Демидівщині. Показник до епідпорогу в районі склав трохи більше 13%.
Загалом за минулий тиждень на грип та ГРВІ в області захворіло понад 6 тисяч людей, більшість з яких – діти віком до 18 років. Понад 200 хворих госпіталізовано.
Як зазначають медики, в області акумульовані усі сили для надання необхідної ургентної допомоги. Разом з тим, лікарі закликають жителів Рівненщини бути обережними, уникати переохолоджень та великих скупчень людей.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Про ВІЛ/СНІД на Рівненщині 
З початку 2016 року на Рівненщині  зареєстрували 173 нових випадки ВІЛ-інфекції. В тому числі 44 дитини, які народилися від ВІЛ-інфікованих жінок. Загалом виявлено понад 2800 людей з ВІЛ, проте на облік стали лише 1730 чоловік. Діагноз СНІД встановлено 558 особам. Аби зменшити такі показники, в області переконані, що необхідно ставити колосальний акцент на профілактику та суттєво збільшити фінансування заходів з протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Про це заявили на засіданні обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко. 


«На всесвітньому рівні прийнята Стратегія «90-90-90» для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Це означає, що 90 відсотків людей повинні знати свій ВІЛ+статус. З них 90 відсотків мають отримувати лікування. І у 90 відсотків тих, хто отримує лікування, вірус має бути максимально пригнічений. Нам потрібно прагнути таких показників», – зауважила Світлана Богатирчук-Кривко.
За словами головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олени Гандзюк, аби досягти в області стратегії «90-90-90», необхідно змінювати алгоритм надання профілактичної та медичної допомоги, і не лише ВІЛ-інфікованих.


«Це три напрямки – швидке тестування на виявлення інфекції, постановка на облік та лікування. Це є стратегія Fast-Track, до якої вже підключилося 30 країн. В нашій країні це поки місто Київ, де вона активно впроваджується», – зазначила Олена Гандзюк.
Щодо фінансування, то обласна цільова Програма профінансована непогано. Як відзначила головний лікар, в області за 4 роки на лікувальні програми виділено більше 100 мільйонів гривень. Разом з тим, цьогоріч держава вперше збільшила бюджет на охорону здоров’я на 2 мільярди гривень. Після схвалення головного кошторису країни Верховною Радою фінансування програми з протидії епідемії ВІЛ зросте на 132%.
Статистичні дані:

Джерела:

четвер, 1 грудня 2016 р.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні, 1 грудня 2016, відзначають Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. 
Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.