вівторок, 14 листопада 2017 р.

Переливання крові та її препаратів щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів, дозволяє проводити складні медичні та хірургічні втручання. Сьогодні 14 листопада, слухачі курсів РОІППО, вчителі хімії та біології області відвідали Рівненську обласну станцію переливання крові.  
Заступник головного лікаря з організаційно-трансфузіологічної допомоги Симків Ніна Петрівна, підкреслила наскільки важливою є регулярна здача крові для формування достатніх запасів донорської крові до того, як станеться небезпека. Ніна Петрівна ознайомила слухачів із лабораторіями закладу, розповіла про показання та протипокази щодо забору крові, визначила послідовні етапи здачі донорської крові. У клінічній лабораторії бажаючі вчителі змогли визначити свою групу крові, резус та показники гемоглобіну. У цьому їм допомагали  працівники закладу: Кічігіна Наталія, Бобрук Людмила, Пальчевська Ірина.
Заступник головного лікаря з якості контролю  Матюк Олена Юріївна, ознайомила вчителів із тим, як отримують компоненти крові, як її консервують та зберігають. Цікавою була зустріч і спілкування з чоловіками, які в цей день виявили бажання стати донорами. Вони розуміють, як важливо забезпечити достатні запаси безпечної донорської крові для багатьох поранених бійців АТО, онкохворих дітей та дорослих.
Під час сьогоднішньої зустрічі з працівниками закладу була відчутна атмосфера позитиву, щирості, толерантності, тепла у спілкуванні з кожною людиною, яка виявила бажання стати донором. Кожну таку людину тут цінують і чекають!!!
Кафедра природничо-математичної освіти РОІППО дякує працівникам закладу за цікаву і змістовну зустріч!!!


ФОТОКОЛАЖ 1


ФОТОКОЛАЖ 2

ФОТОКОЛАЖ 3

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

У школах України об'єднають в один предмет фізику, хімію, біологію та географію

      У школах України мають намір об'єднати вивчення хімії, біології, географії та фізики в один предмет. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

     За її словами, передбачається, що подібним чином змінять програми для старших класів (після 9-го) в школах і класах гуманітарного спрямування.
   "Це можливо в профільній старшій школі, коли діти вибирають гуманітарний профіль і коли їм не вистачає часу на поглиблене вивчення цікавих для них предметів. Це означає, що частина предметів потрібно якимось способом об'єднати, щоб вони все-таки мали загальне уявлення про картину світу , про природні предмети ", - пояснила позицію міністерства Гриневич.
    Вона додала, що існує міжнародний досвід, де природні науки інтегровані в цілісну картину світу, коли людина розуміє природне явище з усіх точок зору.
         На даний момент для викладання нового предмета немає ні вчителів, ні підручників.