вівторок, 19 грудня 2017 р.


День Святого Миколая - священне свято, день, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно!

Щиро вітаю із Святим Миколаєм!
Нехай Миколай принесе до Вашої хатини мир і щастя у родину!

вівторок, 14 листопада 2017 р.

Переливання крові та її препаратів щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів, дозволяє проводити складні медичні та хірургічні втручання. Сьогодні 14 листопада, слухачі курсів РОІППО, вчителі хімії та біології області відвідали Рівненську обласну станцію переливання крові.  
Заступник головного лікаря з організаційно-трансфузіологічної допомоги Симків Ніна Петрівна, підкреслила наскільки важливою є регулярна здача крові для формування достатніх запасів донорської крові до того, як станеться небезпека. Ніна Петрівна ознайомила слухачів із лабораторіями закладу, розповіла про показання та протипокази щодо забору крові, визначила послідовні етапи здачі донорської крові. У клінічній лабораторії бажаючі вчителі змогли визначити свою групу крові, резус та показники гемоглобіну. У цьому їм допомагали  працівники закладу: Кічігіна Наталія, Бобрук Людмила, Пальчевська Ірина.
Заступник головного лікаря з якості контролю  Матюк Олена Юріївна, ознайомила вчителів із тим, як отримують компоненти крові, як її консервують та зберігають. Цікавою була зустріч і спілкування з чоловіками, які в цей день виявили бажання стати донорами. Вони розуміють, як важливо забезпечити достатні запаси безпечної донорської крові для багатьох поранених бійців АТО, онкохворих дітей та дорослих.
Під час сьогоднішньої зустрічі з працівниками закладу була відчутна атмосфера позитиву, щирості, толерантності, тепла у спілкуванні з кожною людиною, яка виявила бажання стати донором. Кожну таку людину тут цінують і чекають!!!
Кафедра природничо-математичної освіти РОІППО дякує працівникам закладу за цікаву і змістовну зустріч!!!


ФОТОКОЛАЖ 1


ФОТОКОЛАЖ 2

ФОТОКОЛАЖ 3

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

У школах України об'єднають в один предмет фізику, хімію, біологію та географію

      У школах України мають намір об'єднати вивчення хімії, біології, географії та фізики в один предмет. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

     За її словами, передбачається, що подібним чином змінять програми для старших класів (після 9-го) в школах і класах гуманітарного спрямування.
   "Це можливо в профільній старшій школі, коли діти вибирають гуманітарний профіль і коли їм не вистачає часу на поглиблене вивчення цікавих для них предметів. Це означає, що частина предметів потрібно якимось способом об'єднати, щоб вони все-таки мали загальне уявлення про картину світу , про природні предмети ", - пояснила позицію міністерства Гриневич.
    Вона додала, що існує міжнародний досвід, де природні науки інтегровані в цілісну картину світу, коли людина розуміє природне явище з усіх точок зору.
         На даний момент для викладання нового предмета немає ні вчителів, ні підручників.

неділя, 21 травня 2017 р.

21 ТРАВНЯ, ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ.


За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. В 2017 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 21 травня. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.
В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.
Кількість офіційно зареєстрованих пов'язаних зі СНІДом смертей у період з 1987 по квітень 2017 років становить 42 732.
Згідно з інформаційним бюлетенем Центру громадського здоров'я МОЗ, станом на 1 квітня 2017 року кількість офіційно зареєстрованих в Україні випадків ВІЛ-інфікування – 303 473
Із них 96 163 випадків захворюваності на СНІД – без урахування з 2014 року даних по АРК і з 2015 року даних по території проведення АТО.
У період з січня по квітень 2017 року було зареєстровано 6049 нових випадків ВІЛ-інфікування.Також зафіксовано 3 266 тисяч випадків захворюваності на СНІД і 1022 випадків смертей, пов'язаних з ним.

середа, 12 квітня 2017 р.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗДОРОВ’Я: ПРОБЛЕМИ ЙОДОДЕФІЦИТУ

   Починаючи з 2009 року навесні відмічається Всесвітній день щитоподібної залози, маючи на меті підвищення громадської інформованості про медико-соціальне значення, пропаганду програм профілактики та сучасних методів лікування щитоподібної залози.
   Втома, апатія, нестача сил або ж нервозність - усе це є типовими симптомами нестачі в організмі йоду. Понад третини населення Землі сьогодні страждає йододефіцитом. За усе життя людина споживає всього близько 3-5 г йоду - не більше чайної ложки, а добовою потребою по нормах Всесвітньої організації охорони здоров’я є лише 100-200 мкг.

   Йод є незамінним компонентом тиреоїдних гормонів і життєво потрібний для нормального розвитку нервової системи, попередження смертності та розумової відсталості у дітей. 


Усі ці питання впродовж місяця були предметом обговорення працівників кафедри природничо-математичної освіти та слухачів курсів підвищення кваліфікації з предметів природничого циклу. А об’єднувала усі заходи (майстер-клас, відкрите заняття, спецкурс) старший викладач кафедри Тетяна Євгеніївна Позднякова з темою «Медико-соціальні проблеми профілактики йододефіцитних захворювань населення України»  на відкритому занятті 
10 квітня.

  Серед питань до розгляду були обговорені наступні:
•Добові норми йоду в різні вікові періоди життя людини
•Приклади йододефіцитних захворювань

•«Групи ризику», наслідки дефіциту йоду

•Порушення роботи щитовидної залози

•Причини виникнення кретинізму

•Харчові продукти з більшим вмістом йоду
• Особливості використання і споживання йодованої солі
• Профілактичні заходи попередження йодного дефіциту.
            Педагогічні та науково-педагогічні працівники мали змогу почути про класифікацію йододефіцитних захворювань, історичні та сучасні погляди на їх розвиток.       Особливу увагу приділено впливу йодного дефіциту на здоров’я вагітних, дітей та підлітків. Висвітлено сучасні підходи до масової та індивідуальної профілактики йододефіцитних захворювань.
         Метою проведення даних заходів було ознайомлення слухачів із функціями в організмі щитовидної залози, особливостями утворення її гормонів, привернення уваги до проблем здоров’я, пропаганда здорового харчування.

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ЯК ПОКАЗНИК СПІВПРАЦІ

   Невід’ємним компонентом навчального плану курсів підвищення кваліфікації вчителів є педагогічна практика. Це знайомство вчителів з сучасними педагогічними технологіями в практиці роботи вчителя; формувати вміння здійснювати рефлексію діяльності вчителя на основі переглянутих уроків; вдосконалення навички аналізу та самоаналізу уроку.
     Серед завдань є й ознайомлення слухачів з новими концепціями, методиками та технологіями, забезпечення взаємозв’язку теоретичного вивчення з практикою. Обмін досвідом вчителів з питань особливостей викладання предметів природничого циклу нерозривно пов’язаний з дотичними установами та організаціями.
     Так, вчителі біології, географії, екології, природознавства, основ здоров’я 11 квітня 2017 року працювали на базі комунального закладу «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Традиційно на безкоштовній основі долучаються до практики й працівники цього закладу. Слухачі мають змогу обговорити із спеціалістами важливі питання методики викладання природничих предметів та власного здоров’я. Зокрема, Павлюк Світлана Миколаївна, психолог КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» професійно організовує роботу за тематикою:
         Темпи розвитку епідемічного процесу ВІЛ – інфекції та наркоманії в Україні та світі. Поняття ВІЛ-інфекції, СНІДу. Способи поширення ВІЛ/СНІДу. Особливості діагностування інфекції. Статистичні дані щодо поширення захворюваності на ВІЛ/СНІД в світі та Україні. Особливості стадій перебігу ВІЛ-інфекції. Можливі способи лікування та використання АРВ – терапії. Профілактичні заходи щодо попередження ВІЛ/СНІДу та наркотичної залежності. 


А Рибчук Людмила Віталіївна, керівник організації Рівненський обласний благодійний фонд «Наше майбутнє»  знайомить слухачів з профілактичною діяльністю у сфері ВІЛ-інфекції для уразливих груп населення Рівненської області, долучає слухачів до питань:
 класифікація та характеристика найпоширеніших наркотичних речовин; психічна та фізична залежність від наркотичних речовин; ознаки наркотичної залежності; наркотики і ризики інфікування ВІЛ;

       Бажаючі можуть пройти анонімне тестування, а на згадку – отримати інформаційні матеріали.
     Постійним організатором зустрічей від Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти є старший викладач кафедри природничо-математичної освіти Тетяна Євгеніївна Позднякова. 
          Сподіваємося на подальшу співпрацю та хочемо виразити вдячність фахівцям у галузі медицини за розуміння, співпрацю й активну позицію щодо збереження здоров’я як найвищої людської цінності.

неділя, 19 березня 2017 р.

Вітаю усіх з  Міжнародним днем щастя! 
Будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. І нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються!!!


20 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день щастя. Таке свято було започатковане ООН у 2012-му році й покликане підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.


ПРИТЧА ПРО ЩАСТЯ

Якось Щастя зайшло в один будинок на узліссі і побачило таку картину: горів камін, біля якого весело гралися діти, господар будинку сидів у великому кріслі, а його дружина щось в'язала, загорнувшись в теплий вовняний плед. Щастю так сподобалася ця ідилія, що воно звернулося до чоловіка:

- Я хочу виконати будь-яке твоє бажання.
Чоловік, трохи подумавши, відповів:
- Дякую тобі, але мені нічого не потрібно.
Тоді Щастя звернулося до жінки:
- А ти б що побажала?
Вона подивилася на чоловіка, найулюбленішу і дорогу їй людину, на дітей, які безтурботно гралися біля ніг, на затишок і спокій, який панує в будинку, і вимовила:
- Дякую, Щастя, але у мене вже все є.
А у дітей Щастя нічого не запитало - і так все було зрозуміло. Але біля самих дверей Щастя знову обернулося, окинувши поглядом будинок, повний тепла, любові, гармонії і запитало:
- А можна я залишуся у вас назавжди?
Бажаємо, щоб щастя оселилося у вашій оселі!
Бажаю, щоб щастя оселилося у вашій оселі!
З Днем щастя! Будьте щасливими людьми!

вівторок, 7 березня 2017 р.

Із святом весни!

Зі святом весни вітаю,
Щастя й успіхів бажаю,
 Удачі, здоров"я, тепла,
Нехай всі незгоди згорають до тла, 
Щоб тільки добро у житті велося, 
Хай збудеться все, 
Що ще не збулося!!!

четвер, 9 лютого 2017 р.


31 січня 2017 року на базі Рівненського ОІППО відбувся семінар-тренінг із теми «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності вчителя біології».
 Семінар - тренінг проводився з метою вдосконалення професійної компетентності вчителів біології м. Рівне на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання.







 Учасники семінару-тренінгу ознайомились із особливостями використання гейміфікації як технології розвитку інтелекту школярів, створенням та використанням інтерактивних мультимедійних дидактичних вправ до уроків біології,  освітніми ресурсами для створення навчальних матеріалів, використанням блогу у педагогічній діяльності.
Під час семінару-тренінгу учасники  практично створювали хмарини слів до теми «Органи рослини», а також  інтерактивні мультимедійні вправи: «Будова серця людини»«Органоїди клітини»
Програма семінару-тренінгу: детальніше

ФОТОКОЛАЖ СЕМІНАРУ-ТРЕНІНГУ